Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty
zbrane liptov takticka vystroj menu

taktická výstroj

zbrane liptov kratke zbrane menu

krátke zbrane

zbrane liptov dlhe zbrane menu

dlhé zbrane

zbrane liptov ochrana menu

ochrana

SCHMEISSER AR15 S4F 10,5″

2,389.00

V procese naskladnenia

Upozorni ma po naskladnení

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobných údajov and Podmienky služby apply.
Kategórie:

Popis

Len osobný odber na ZP a NP !!
 
 

Legendárna americká konštrukcia s nekompromisnou nemeckou kvalitou.

Puška používa len najkvalitnejšie materiály a je kompletne zostavená v Nemecku, v dieľňach firmy Schmeisser v Krefelde. Všetky diely, ktoré nie sú priamo od firmy Schmeisser (a tých je naozaj minimum) pochádzajú  iba od európskych NATO certifikovaných výrobcov. Puška je určená pre lovecké i športové použitie a pre sebaobranu.

AR 15 S4F je klasická plynovka, teda legendárnej americkej konštrukcie tzv. DGI, Direct Gas Impingement. Vyrába sa v ráži .223 Rem. a je určená i pre použitie s muníciou 5,56×45 NATO. Hlaveň v dĺžke 26,5 cm (10,5″), so stúpaním vývrtu 1/9 je z tepelne spracovanej ocele a má silný „government profil“. Hlaveň je zakončená trojhrotovým tlmičom výšľahu plameňa. Hlaveň je výrobcom garantovaná na 15 000 výstrelov.

Puška má voľne plávajúce predpažbie M-Lok Slim, pod ktorým sa skrýva oceľový nastaviteľný gasblock Schmeisser. Gasblock nastavujete klikaním, ktoré je praktické hlavne v dobe, kedy môžete zbraň používať napríklad s tlmičom. Stačí si len zapamätať počet kliknutí a po demontovaní tlmiča nastavíte gasblock späť do pôvodnej ideálnej polohy. Predpažbie je oproti pretočení poistené naviac dvoma výstupkami, ktoré ho fixujú oproti hornému rámu zbrane. Úchyt predpažbia má tri zapustené skrutky so závitovými vložkami HELICOIL® pre vysokú pevnosť. Predpažbie je taktiež vybavené hornou Picatinny lištou pre upevnenie príslušenstva.   

Rám zbrane je vyrobený z vysoko kvalitnej tvdenej hliníkovej zliatiny 7075 T6 a je ošetrený tribologickou anodizáciou. Vybavený je hornou Picatinny lištou a nájdete na ňom kompletné obojstranné ovládanie a to vrátane vypúšťania zásobníku a záveru. Puška je vybavená mil-spec dorazom záveru, tak aby prípadné nedovretie záveru mohlo byť strelcom rýchlo a efektívne riešené.

Poistka spúšte je krídelková obojstranná a nastaviteľná na 45° alebo 90° stupňov . Dvojstupňová spúšť má v základnej verzii odpor 2,04 kg (1. stupeň 1135g, 2. stupeň 908g). Spúšť má jasne definovaný chod, ktorý spolu s krátkym resetom spúšte výrazne prispieva k presnosti a rýchlosti streľby.

Obojstranne riešená je i zväčšená naťahovacia páka, ktorá je vybavená drážkami pre  odvod spalín, ktoré rovnako oceníte hlavne pri použití tlmiča výstrelu, ale i pokiaľ ste ľaváci. Naťahovacia páka je rovnako z vlastnej produkcie Schmeisser.

Pažba pušky je polymérová teleskopická 6 polohová, s jasným a bezpečným chodom nastavení. Pažba má dva body pre upevnenie remeňa pomocou QD pútka. Buffer má vlastnú dvojito vinutú pružinu, typickú pre nemecké AR pušky . Pažbička je z formovaného polyméru a má protišmykovú úpravu rovnako ako botka pažby.

Nosič závorníku a závorník sú ošetrené mangánovým fosfátovaním. Príjemné je precízne osadenie plynového nadstavca, kde sa opäť pozná tradičná nemecká kvalita práce. Veľmi kvalitne je vyrobený a doleštený i úderník.

Puška má váhu 3 150 g a pri plnom zasunutí pažby meria 72 cm. Koncepčne je puška navrhnutá do náročných podmienok a je v súlade s mil-spec štandardmi. V súlade s týmto konceptom je puška schopná bezchybnej funkcie s väčšinou svetovo vyrábaných zásobníkov AR 15. 

Každá jednotlivá puška AR15 je testovaná a kontrolovaná streľbou s rôznymi typy streliva a s odlišnými zásobníkmi pred opustením továrne. 

Bonusom k puške je i výbava, ktorá je jej súčasťou. S puškou dostane nový vlastník odolný plastový kufor s kódovým zamykaním, kompletné čistenie Schmeisser, bore snake na čistenie hlavne, plastové sklopné flip-up nadstaviteľné BUS mieridlá, krátky M-lok Picatinny rail a ovládacie kľúče k príslušenstvu. 

 

PARAMETRE:

 

 • Konštrukcia: samonabíjacia puška AR 15 s plynovým kanálom
 • Ráž: .223 Rem
 • Váha: 3 150 g
 • Dĺžka : 72/79 cm
 • Hlaveň: 26,5 cm (10,5″), 1:9
 • Úsťové zariadenie: tlmič výšľahu
 • Púzdro záveru: kovaný mil-spec 7075 T6 hliník s Picatinny lištou na vrchu, tribologická anodizácia
 • Záver: samonabíjací s mangánovým fosfátovaním
 • Páka záveru: zväčšená,obojstranná, Oceľ/ 6082 Hliník
 • Predpažbie: volne plávajúce M-Lok “Slim-Line” profil, Picatinny lišta na vrchu, trojpolohové zámky, eloxované
 • Mieridlá: nastaviteľné a sklopné
 • Pažba: 6 pozícií
 • Spúšť: dvojpolohová
 • Poistka: obojstranná, krídelková, nastaviteľná na 45° a 90°
 • Zásobník: na 10 nábojov

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “SCHMEISSER AR15 S4F 10,5″”
Nákupný košík
zbrane liptov uvodne upozornenie FINAL